Sektörün sorunları Ankara’da gündeme getirildi

01 Mart 2024 Cuma

Basında Biz
Sektörün sorunları Ankara’da gündeme getirildi

Sektörün sorunları Ankara’da gündeme getirildi
KONTİMDER (Konya Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği) yönetim kurulu üyeleri, TİMFED yönetim kurulu toplantısı, Ankara Ticaret Odası ve TOBB ziyaretine katıldı.
KONTİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yenikaynak, Başkan Yardımcıları Cüneyt Tat, Fatih Kalfa ve Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Boztepe, Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu (TİMFED) yönetim kurulu toplantısına katıldı. Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran'ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya TİMFED Başkanı Kemal Yıldırım ve federasyon üyesi TİMDER, TİMKODER, KONTİMDER, ANTİMDER. DİMSİAD, KARTİMDER ve BURTİMDER başkanları, yönetim kurulu üyeleri katıldı. Federasyona üye derneklerin faaliyetleri ve sektörün sorunlarının ele alındığı toplantıdan sonra Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ziyaret edildi. Ziyarette, sektörde yaşanan işgücü sorunu, enflasyon muhasebesi ve kredi kartları taksitlerinin azaltılması, ücretler konusu ele alındı. Ekonominin istikrara kavuşması için sektörel bazda çözüm içeren politikaların ivedi şekilde hayata geçirilmesi vurgulandı.  
TİMFED heyeti ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran daha sonra TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, önceki toplantıda ele alınan sorunlar iletildi. İnşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerden biri olduğunun vurgulandığı ziyarette, yaşanan sorunlar, talepler ve çözüm önerileri değerlendirildi.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
KONTİMDER Üyesidir.